Güney Kore’deki bir üniversiteye girmek için iyi bir bilgisayar oyuncusu olmak yeterli

Sigortacı Gazetesi

Perşembe, 20 Haziran 2019
Yazı Boyutu
 • increase font size
 • Default font size
 • decrease font size
Sigortacı Gazetesi Yan Sektörler TEKNOLOJİ Güney Kore’deki bir üniversiteye girmek için iyi bir bilgisayar oyuncusu olmak yeterli


Güney Kore’deki bir üniversiteye girmek için iyi bir bilgisayar oyuncusu olmak yeterli

e-Posta Yazdır PDF

Güney Kore‘nin en iyi 10 üniversitesi arasında yer alan Chung-Ang Üniversitesi‘ne kabul edilmek için ne iyi bir not ortalamasına ne de herhangi bir sınavdan yüksek bir puan almanıza gerek var. Tek yapmanız gereken iyi bir bilgisayar oyuncusu olduğunuzu göstermek.

 

 

 

 

Üniversitenin Spor Bilimleri Departmanı önümüzdeki yıldan itibaren profesyonel bilgisayar oyuncularının başvurularını almaya başlayacak. Bu departman aynı zamanda futbol, basketbol, atletizm gibi görece daha “geleneksel” sporlara de yer verdiği için bütün bir departmanın -genellikle fit bir vücudu olmayan- bilgisayar oyunu tutkunlarından oluşmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu haber birçok okura şaka gibi gelse de, Güney Kore‘de rekabete dayalı bilgisayar oyunlarına ilgi duyan son derece geniş bir kitle var. Dolayısıyla bu durum, bilgisayar oyuncularının herhangi bir atlet kadar sıkı bir antrenmana tabi olduğu ve karşılaşmaların TV’de bile yayınlandığı bir ülke için hiç de sürpriz değil. ABD Göçmenlik Bürosu yetkililerinin geçmiş yıllarda profesyonel bilgisayar oyuncuları için özel vizeler verdiğini söylersek durumun ne kadar ciddi olduğu biraz daha iyi anlaşılabilir.

 

altbanneraralik

Assist Line

Sigortacı Önemli İnternet Adresleri

İstatistikler

Üyeler : 13786
İçerik : 5611
İçerik Tıklama Görünümü : 11388429

 • Giriş Yap
 • Kayıt ol
  Kayıt Alanı
  *
  *
  *
  *
  *
  Doldurulması Zorunlu Alan(*)
 • Haftalık Bülten Almak İstiyorum

  new2016