TEKNOLOJİ

Sigortacı Gazetesi

Perşembe, 20 Haziran 2019
Yazı Boyutu
 • increase font size
 • Default font size
 • decrease font size
Sigortacı Gazetesi Yan Sektörler

TEKNOLOJİ

LOG dergisinden iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a ilk bakış

LOG dergisinden iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a ilk bakış


Apple Türkiye, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘ı rezervasyonla ön siparişe sundu.

 

Apple’dan App Store’da uygulama bulmayı kolaylaştıran yenilik

Apple’dan App Store’da uygulama bulmayı kolaylaştıran yenilik

App Store‘da yer alan 1 milyondan fazla uygulama arasında gerekli olanı bulmanız bazen hiç de kolay olmuyor. Bunun farkına varan Apple, App Store’da sayıları giderek artan uygulamalar arasında kullanıcılarının yolunu daha kolay bulabilmesi adına son arama terimlerinden yola çıkarak ilgili kategorileri sonuç ekranında gösteren bir yenilik getirmeyi planlıyor.

Güney Kore’deki bir üniversiteye girmek için iyi bir bilgisayar oyuncusu olmak yeterli

Güney Kore’deki bir üniversiteye girmek için iyi bir bilgisayar oyuncusu olmak yeterli

Güney Kore‘nin en iyi 10 üniversitesi arasında yer alan Chung-Ang Üniversitesi‘ne kabul edilmek için ne iyi bir not ortalamasına ne de herhangi bir sınavdan yüksek bir puan almanıza gerek var. Tek yapmanız gereken iyi bir bilgisayar oyuncusu olduğunuzu göstermek.

Samsung, Ellen’ın Oscar “selfie”si için 3 milyon dolar bağış yapacak

Samsung, Ellen’ın Oscar “selfie”si için 3 milyon dolar bağış yapacak

86′ıncı Oscar töreninde ödüllerden ve adaylardan çok konuşulan şey, törenin sunucusu Ellen DeGeneres’ın tören esnasında Holywood yıldızlarıyla çektirdiği selfie fotoğraf oldu.

Dubai’de parmak izi ve retina taraması yapabilen insansız hava aracı dönemi başlıyor

Dubai’de parmak izi ve retina taraması yapabilen insansız hava aracı dönemi başlıyor

Ufak boyutlu insansız hava aracı veya multikopter olarak da bilinen “Drone“ların teslimat için kullanımına yönelik çalışmaları birçok farklı şirket sürdürüyor. Bu defa devlet seviyesinde bir faaliyetin haberini yapıyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri kendi özel Drone’larını üretmek üzere çalışmalar yaptığını duyurdu.

Bir adet prototipi tamamlanan ve altı ay boyunca Dubai’de test edilecek olan özel Drone ile ehliyet, kimlik ve benzeri resmi evrak ve paketlerin teslimatlarının yapılması planlanıyor. Teknolojik altyapısı henüz belirsiz olmakla beraber yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Dubai’nin Drone’ları parmak izi ve retina tarama sistemlerine sahip olacak. Bu sayede resmi paketlerin yetkisiz ellere geçmesi önlenmesi planlanıyor. Ayrıca bu araçlar, çöl ikliminde sıklıkla karşılaşılan aşırı sıcak ve kum fırtınaları gibi hava koşullarına da dayanıklı olacak.

Yüksek güvenlik önlemlerine sahip olması amaçlanan bu insansız hava araçlarını çalınma veya güç kullanımı gibi durumlardan nasıl bir sistemle korumayı planladığı henüz belli olmayan mühendislerin prototipini ortaya çıkarttığı drone, saatte 40km hızla uçabiliyor ve 1,5 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Yetkililer kısa zaman içerisinde yasal altyapıyı hazır hale getirerek yirmi birinci yüzyılın teslimat teknolojisini ortaya çıkarmak istediklerini belirtiyor. Söz konusu Dubai olunca, eğer üretilecek insansız hava araçları altın kaplama olursa şimdiden biz demiştik diyebilmek için buraya not düşüyoruz.

Mayın tespit edebilen ayakkabı tabanı

Mayın tespit edebilen ayakkabı tabanı

Kolombiya’nın başkenti Bogotá merkezli Lemur Studio Design tarafından geliştirilen bu özel ayakkabı tabanı, mayınların tespit edilerek olası can kayıplarının azaltılmasını sağlıyor. Konsept niteliği taşıyan ürün, özellikle askeri savunma alanında tercih edilecek gibi görünüyor.

Dünya çapında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk proje yarışması World Design Impact Prize’ın 2013-2014 yılı etkinliğine katılan Lemur Design, SaveOneLife isimli giyilebilir mayın dedektörü çalışmasıyla öne çıkmayı başarıyor. Kolombiya genelinde mayın probleminin bulunduğunu dile getiren firma, araştırmalara göre Afganistan’dan sonra en çok mayının ülkelerinde yer aldığını belirterek, 2009 yılından bu yana 2 binden fazla can kaybının yaşandığı toplamda 10 bin zayiatlı olay meydana geldiğini ifade ediyor.
Özellikle hükümet karşıtı grupların insan ve araçlara zarar vermek amacıyla yol kenarlarına, yürüyüş yollarına, devlet daireleri, okul, park ve evlerin bulunduğu yerleşim yerlerine yakın bölgelere mayın döşediği söyleniyor. Ayrıca uyuşturucu madde üreticilerinin ekim yaptıkları tarlaları korumak için mayına başvurmaları tehlikenin derecesini artırmaya yetiyor. Mayınların temizlenmesi için önemli oranda finansal yatırım, ekipman ve eğitimli personel ihtiyacının yanı sıra dağlık arazi koşulları temizleme çalışmalarının çok yavaş ilerlemesine sebep oluyor.
Günlük hayatta kişilerin mayına basarak ölme ihtimalinin yüksekliğine vurgu yapılarak, SaveOneLife’ın kesin çözün getirmediği fakat mevcut riski büyük miktarda azaltılabileceği belirtiliyor. Metal dedektör prensibiyle çalışan ayakkabı tabanının üzerinde halka şeklinde elektromanyetik dalga algılayıcı bulunuyor. Mayına iki metre uzaklıktayken mikroişlemci devreye girerek, radyo vericisi sistemiyle ufak ekranlı kol saatinde patlayıcının koordinatlarını gösteriyor. Ekonomik sebeplerden ötürü şimdilik konsept aşamasındaki ürünün yeterli yatırımlarla hayata geçirilmesi planlanıyor.

Fujifilm X serisinin yeni üyesi ilk pozunu verdi

Fujifilm X serisinin yeni üyesi ilk pozunu verdi

Fujifilm, duyuru afişini yayınlayarak 28 ocakta tanıtımını gerçekleştireceği yeni X serisine ilişkin heyecanı arttırmayı başardı. Adından da anlaşılabileceği üzere X-Mount lenslerini kullanacak olan yeni Fujifilm X-T1‘in yüksek ISO ve pozlama değerleri ile retro tasarımlı Nikon DF‘e kafa tutması bekleniyor.

Fujifilm’in 80′inci kuruluş yılı olması sebebiyle yeni X modelinin firmanın geleneksel tasarım anlayışından izlerlerle birlikte yüksek teknolojik özellikler sunması bekleniyor. Tanıtım öncesi dedikodulara göre yeni X-T1 modelinin, 16 megapiksel APS-C X-Trans II sensöre, toz ve rutubete dayanıklı gövde ile daha geniş ve daha yüksek performanslı EVF vizöre sahip olması bekleniyor. Fujifilm X serisinin yeni üyesine ilişkin tasarım, teknik detaylar ve fiyat dahil tüm bilinmeyenlerin öğrenilebilmesi için 28 ocak tarihinin beklenmesi gerekiyor.

Giriş seviyesi DSLR arayanlara: Nikon D3300

Giriş seviyesi DSLR arayanlara: Nikon D3300

Nikon, giriş-orta seviye fotoğraf meraklılarına yönelik geliştirdiği yeni DSLR’ı D3300’ü CES’te tanıttı. 24,2 megapiksel CMOS sensör ve Expeed 4 görüntü işlemcisinin yer aldığı makinede gece çekimleri için ISO hassasiyet değeri maksimumda 25.600′e kadar çıkabiliyor.

Twitter, kullanıcıların tepkisi üzerine yeni “blok” politikasında geri adım attı

Twitter, kullanıcıların tepkisi üzerine yeni “blok” politikasında geri adım attı

Twitter, dün gece saatlerinde “blok” politikasında bir değişikliğe gittiğini açıkladı.

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
Sayfa 1 / 28

altbanneraralik

Assist Line

Sigortacı Önemli İnternet Adresleri

İstatistikler

Üyeler : 13786
İçerik : 5611
İçerik Tıklama Görünümü : 11388456

 • Giriş Yap
 • Kayıt ol
  Kayıt Alanı
  *
  *
  *
  *
  *
  Doldurulması Zorunlu Alan(*)
 • Haftalık Bülten Almak İstiyorum

  new2016