SBN Sigorta, kârlı büyümesini sürdürüyor

Sigortacı Gazetesi

Perşembe, 20 Haziran 2019
Yazı Boyutu
 • increase font size
 • Default font size
 • decrease font size
Sigortacı Gazetesi HABERLER HABERLER SBN Sigorta, kârlı büyümesini sürdürüyor


SBN Sigorta, kârlı büyümesini sürdürüyor

e-Posta Yazdır PDF

2012 yılında yeniden yapılanma sürecine giren SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, şirket olarak kendileri için önemli olanın sürdürülebilir kârlılık olduğunu ifade etti. Duray, 2014 ilk çeyrekte 1.7 milyon liranın üzerinde kâr ettiklerini belirtti.

 

2012 yılı başından itibaren yeni bir kadro ve anlayış ile SBN Sigortada “yeniden yapılandırma” çalışmalarını başlatan Genel Müdür Recep Duray, uyguladıkları stratejilerin olumlu sonuçlarını 2012 ‘nin ilk yarısından bu yana görmeye başladıklarını söyledi. Duray, 2012 ve 2013 yılını kârla kapattıktan sonra , 2014’ün ilk çeyreğinde de kâr açıklamanın mutluluğu içinde olduklarını ifade etti.  

Şirket olarak kendileri için önemli olanın sürdürülebilir kârlılık olduğunun altını çizen Duray, tüm iş planlarını bu strateji üzerine kurduklarını belirtti. Recep Duray, şirket olarak tüm branşlarda büyümekten çok müşteri ihtiyaçlarını karşılayan daha ‘butik’ bir anlaşıyla hizmet vermeyi amaç edindiklerini, ancak bunu yaparken de kârlı olmayı hedeflediklerini söyledi.

SBN SİGORTA 2014'TE KÂRINI yüzde 124 ARTIRDI

SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, şirketin 2014 ilk çeyrek rakamlarıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Şirketimiz üst üste 7 çeyrektir kâr açıklıyor. 2014 ilk çeyrekte de kâr açıkladık. Kârımız 1.7 milyon liranın üzerinde. 2013’ün aynı dönemine göre karımızı yüzde 124 oranında artırdık" dedi.
Duray sözlerine şu şekilde devam etti: “Birçok şirketin aksine şirketimizin mali gelirinin çok az olduğu düşünüldüğünde, 7 çeyrek üst üste açıklanan bu kâr rakamlarının öneminin daha da arttığını düşünüyoruz. Sigortacılık teknik kârı sonucunda ortaya çıkan bu kârlılık, ekibimizin doğru risk seçimi ve fiyatlandırma yapmasının bir sonucudur. Müşteri odaklı, yenilikçi ürünler sunan, hizmet kalitesini her geçen gün arttıran SBN Sigorta sektörde 'sıra dışı’ bir şirket olmaya devam edecektir.
Büyüme stratejilerini, önceki yıllardan farklı olarak banka kanalı olarak belirlediklerinin altını çizen Recep Duray, banka sigortacılığını en etkin şekilde kullanmaya çalışırken performanslarını da iş kollarına özel olarak hazırladıkları ürünler ile sürekli canlı tuttuklarını belirtti.
Duray ayrıca 2014’te de yeni ürünlerle banka sigortacılığındaki konumlarını güçlendireceklerini vurguladı.  
SBN Sigorta'nın banka sigortacılığı dağıtım kanalını en etkin kullanan şirketlerden biri olduğunu ve 2013  sonu bankasürans üretim paylarının yüzde 62 olarak gerçekleştiğini söyleyen  Duray sözlerini şu şekilde tamamladı:
"Çalışmalarımızı Şekerbank’ın konsantre olduğu alanlara, iş kollarına özel çözümler üreterek sürdürüyoruz. Hedefimiz Şirketimizi, sağlıklı bir portföy yapısına kavuşturmaktı. Bunu gerçekleştirirken Şekerbank’ın gücünü, konsantre olduğu alanları, müşteri portföyünü doğru kullandığımıza inanıyorum. Tüm bu ürünleri hazırlarken temel çıkış noktamız, ihtiyaç anında ürünlerimizi satın alanların yanında olmak ve risk gerçekleştiğinde 'teşekkür ederim, iyi ki bu ürünü satın almışım' demeleridir."

 

altbanneraralik

Assist Line

Sigortacı Önemli İnternet Adresleri

İstatistikler

Üyeler : 13786
İçerik : 5611
İçerik Tıklama Görünümü : 11388431

 • Giriş Yap
 • Kayıt ol
  Kayıt Alanı
  *
  *
  *
  *
  *
  Doldurulması Zorunlu Alan(*)
 • Haftalık Bülten Almak İstiyorum

  new2016