Finans sektörü siber saldırı altında kalacak

Sigortacı Gazetesi

Perşembe, 20 Haziran 2019
Yazı Boyutu
 • increase font size
 • Default font size
 • decrease font size
Sigortacı Gazetesi GÜNCEL GÜNCEL Finans sektörü siber saldırı altında kalacak


Finans sektörü siber saldırı altında kalacak

e-Posta Yazdır PDF

İnternet ve veri güvenliği çözümlerinde dünyanın önde gelen firmalarından Trend Micro, 2015’te karşılaşılması muhtemel veri güvenliği tehditlerini açıkladı. Siber saldırılar yeni yılla birlikte özellikle finans ve perakende sektörleri üzerinde yoğunlaşacak. Siber suçlular Yakın Alan Haberleşmesi ile popülerleşen yeni nesil ödeme sistemlerini hedef alacak.

İnternet ve veri güvenliğinde küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro, 2015 yılında yaşanması öngörülen güvenlik tehditleriyle ilgili ”Trend Micro 2015 ve Sonrası için Güvenlik Tahminleri: Görünmez Görünür Oldu” raporunu yayınladı. Raporun en göze çarpan sonuçlarından birisi, dünya çapında artacak hedefli saldırıların birçok ülkedeki kullanıcıların yanı sıra özellikle perakende ve bankacılık sektörünü hedef alacağı yönünde.
2015’de bankacılık sektörünün etrafında gelişecek tehditlerin şiddeti daha da artacak. İki adımlı güvenlik doğrulama sistemlerini kullanmayan finansal kurumlar ise ciddi tehditlerle karşı karşıya kalacak. Siber suçlular tehditlerini sadece bilgisayar kullanıcılarına karşı kullanmayacak, mobil cihaz kullanıcılarının da peşine düşecekler. Sahte uygulamalar ve Alan Adı Sistemi (DNS) değiştiriciler kullanacak ve geçmişte gördüklerimize benzer mobil kimlik avı saldırıları yapacaklar. Kurbanın çevrimiçi banka hesaplarına erişmekle yetinmeyecek, kimliklerini çalacak kadar ileri gidebilecekler.

 

altbanneraralik

Assist Line

Sigortacı Önemli İnternet Adresleri

İstatistikler

Üyeler : 13786
İçerik : 5611
İçerik Tıklama Görünümü : 11388498

 • Giriş Yap
 • Kayıt ol
  Kayıt Alanı
  *
  *
  *
  *
  *
  Doldurulması Zorunlu Alan(*)
 • Haftalık Bülten Almak İstiyorum

  new2016