Tuhaflıklar

Sigortacı Gazetesi

Cuma, 19 Temmuz 2019
Yazı Boyutu
 • increase font size
 • Default font size
 • decrease font size


Tuhaflıklar

e-Posta Yazdır PDF

Bir aralık TAKINTILARIM’ı sizlerle paylaşmıştım. Konu uzun sürünce ne kadar çok şeye takılıyormuşum diye ben bile sıkılıp, vazgeçmiştim. Bu defa basından derlediğim konular takıntı değil gözüme takılan TUHAFLIKLAR.


CİVA YİYİNCE EŞCİNSEL OLUYORLAR ABD’nin Florida Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre civaya maruz kalan erkek leylekler gay oluyor. Bilim adamları doğal ortamlarından uzaklaştırdıkları beyaz leyleklerin yiyeceklerine civa ekledi. Peter Frederick isimli uzman, civaya en fazla maruz kalan erkek leyleklerin daha az çiftleştiğini, eşcinsel eğilimler gösterdiklerini söyledi. (Bu araştırma TUHAF değil mi?)
PANDALARA ÖZEL HASTANE Çin’de pandaların en çok yaşadığı yer olan Siçuan’da onlara özel kurtarma ve hastalık önleme merkezi yapılıyor. Dünyada bir ilk olacak bu merkezde, tehlikeli salgın hastalığın kontrolü sağlanacak, ayrıca yaşlı pandalar için bir barınak olacak. Tesis, insanlarla pandalar arasında bulaşıcı olan hastalıkları da inceleyecek. (1 milyar 200 milyon Çinli’nin her şeyi tamamsa TUHAF değil.)
TARİHİN EN CANAVARI İngiltere’nin Manş Denizi kıyısında bulunan ve dünyanın şimdiye kadar gördüğü en korkunç yırtıcı olarak kabul edilen dev deniz canavarı “pliozor”a ait kafatası Dorset kentinde sergileniyor. Kendisini kaplayan kayadan çıkarılması 18 ay süren tam 155 milyon yıllık fosil için, bunun yeryüzünde yaşamış en korkunç yırtıcı olduğunu düşünen paleontologlar, 2.4 metre uzunluğundaki kafatasını temel alarak, bu korkunç deniz canavarının boyunun kafadan kuyruğa 18 metreyi bulabileceğini söylüyor.


(Deniz dibinde 18 ay çalışmanın maliyeti, 155 milyon yılın hesaplanması TUHAF değil mi?)


SAKAT DOĞAN MİDİLLİ İngiltere’de doğan bir midilli, bacaklarındaki deformasyon nedeniyle ameliyat olmayı bekliyor. Minyatür midilli Falabella’nın sahibi, hayvanın hayati önem taşıyan ameliyatı için 15 bin 500 lira toplamaya çalışıyor. Dünyanın en küçük erkek midillisi olarak bilinen hayvanın bakımına evinde devam  eden Joanne Morris sevimli hayvanın 13.5 kilo ağırlığında olduğunu belirtti.


(Kedi yerine midilli beslemek TUHAF değil mi?)


FİLE KATARAKT AMELİYATI İngiltere’nin Devon kentindeki Paington Hayvanat Bahçesi’nde cerrahlar ilk kez bir file katarakt ameliyatı yaptı. 43 yaşındaki Düşes adlı fil tek gözüyle ancak ışık ile karanlığı ayırabiliyordu. Üç saat süren ameliyatta anestezi yapılan fil kendine geldikten sonra ameliyatlı gözünü hortumuyla sık sık ovaladı. Geçen yıl glokom yüzünden tek gözü alınan Düşes’in bir süre sonra kalan gözüyle görebileceği belirtildi.

(TUHAF mı?)


İNSAN HAYATININ DEĞERİ Manisa’da oturan, 1 çocuk annesi 60 yaşındaki S.K. katarakt ameliyatı olmak için bir üniversite hastanesine gitti. Ameliyathaneye götürülürken üzerine rahminde kist bulunan Ü.B. nin dosyası konuldu. İddiaya göre Dr. Y.A. adını sormadan S.K. nın rahmini aldı. Göz doktorları Ü.B. nin kendi hastaları olmadığını fark etti. Mahkeme, anestezi uzmanı Dr. H.B. ile hemşire M.B. ve ameliyat  görevlisi T.E.D. yi  2 ay 15 er gün hapse çarptırıp hükmün açıklanmasının 5 yıl süreyle geri bırakılmasına (?) karar verdi. Diğer 12 sanık beraat etti.

(Buna TUHAF mı denir?)


Niğde’de baca temizlemek için çatıya çıkan 76 yaşındaki A.Y. 6 metre yükseklikten yere düştü. 112 Acil ambulansı Niğde Merkez’e 8 kilometre uzaklıktaki Gümüşler Beldesi’nde bulunan evine kısa sürede ulaştı. Çatıdan düşen A.Y. ye ilk müdahale yapıldı ve ambulansa konulup Niğde Devlet Hastanesi’ne getirildi. Görevliler sedyeyi ambulanstan indirirken ayakları açılmayan sedyeden düşen A.Y. başını yere çarptı ve öldü.

(TUHAF’tan öte değil mi?)


KENDİ İYİLİĞİ İÇİN 10 GÜN HAPİS! Danimarka’nın Tvindelstrup kasabasında yaşayan 89 yaşındaki Niels Kristensen, evinin çatısındaki su oluğunu temizlerken yeterli güvenlik önlemi almayarak, traktörüne taktığı özel bir kasaya çıkarak oluğu temizlediği için, İş Güvenliği Kurulu’nda çalışan komşusunun ihbarı üzerine yakalanıp 10 gün hapse mahkûm edildi, ceza paraya çevrildi.

(Bu da BATILI TUHAF’lığı)

 

altbanneraralik

Assist Line

Sigortacı Önemli İnternet Adresleri

İstatistikler

Üyeler : 13786
İçerik : 5611
İçerik Tıklama Görünümü : 11442894

 • Giriş Yap
 • Kayıt ol
  Kayıt Alanı
  *
  *
  *
  *
  *
  Doldurulması Zorunlu Alan(*)
 • Haftalık Bülten Almak İstiyorum

  new2016